SSS

Osteoartrit nedenliyle dizde hangi durumlarda ağrı olur?

Vücut ağırlığının hissedildiği aktivitelerde, merdiven çıkarken ve bacaklarınızı kıvırırken gelen ağrı, osteoartrit ağrısı semptomlarındandır. Hareketsizken bile ağrı hissedilebilir. Farklı kişilerde, farklı oranlarda ağrı görülebilir.

Cingal, Monovisc ve Orthovisc diz ağrılarının geçmesine nasıl yardımcı olur?

Cingal™, Monovisc® ve Orthovisc® ürünlerinin size nasıl yardımcı olacağını öğrenmek için lütfen ürün sayfalarını ziyaret ediniz.

Dizde osteoartrit ağrısı sebepleri nelerdir?

Sinoviyal sıvıdaki değişiklikler (Viskozitesi yüksek, eklem içinde kayganlık ve yastıklamayı sağlayan, ana yapı maddelerinden birisi hyalüronik asit olan bir sıvı.) ve eklem yapısının zarar görmüş olması dizdeki osteoartrit ağrısının sebeplerindendir.

Dizde oluşmuş osteoartrit için başka osteoartrit tedavileri mümkün mü?

Osteoartritli diz ağrıları tedavi çeşitleri ile ilgili TEDAVİ YÖNTEMLERİ sayfamızı ziyaret edin.

Osteoartritli diz ağrısı ile diyet veya beslenmenin bir bağlantısı var mı?

Diyet, beslenme ve osteoartritli diz arasındaki tek bağlantı yüksek kilodur. Eğer fazla kilonuz var ise, düzgün bir diyet ve doğru beslenme ile doğru vücut kilonuza erişirsiniz.

Egzersiz yapmak dizdeki osteoartrit ağrısını azaltır mı?

Diz eklemlerinizi destekleyen kaslarınızı güçlendirme amacı ile yapılan egzersizler ağrınızı azaltır ve vücut sağlığınıza olumlu katkıda bulunur.

Kilo vermek dizdeki osteoartrit ağrısını azaltır mı?

Eğer fazla kilolarınız var ise bu kiloları vermek dizinizdeki ağırlığı alacağından dizdeki osteoartrit ağrılarını hafifletir.